İstanbul Vito Kiralama

İstanbul’da Vito Kiralama

Daha önce hiç araba kiralamayan birisi için önemli bir tecrübe edindim. Geçtiğimiz yıl İstanbul’da Arnavutköy taraflarına gitmeye karar verdik ancak eşyalarımız ile beraber uğrayacağımız birden fazla adres olması ulaşım konusunda bizlere sıkıntı çıkaracaktı. Gideceğimiz yerler için en az 3 araç değiştirmemiz gerekiyor. Hem de sahip olduğumuz özel bavullarımızı da geride bırakamazdık. Bu nedenle toplamda 5 kişi ortak olup, bir araç kiralamaya karar verdik. Tercih edeceğimiz aracın yüklerimizi alması, rahat olması ve gideceğimiz adreslere bizleri doğrudan ulaştırması bizler için yeterliydi… Pek çok firma araştırdık ve edindiğimiz bilgiler doğrultusunda pek çok farklı firmalardan farklı model orta ve lüks düzey diyebileceğimiz otomobil türü araçları oldukça makul ücretler ile kiralayabileceğimizi öğrendik. Fakat bu araçları doğrudan kiralamak için oldukça fazla belge bizlerden talep edildi. Bunun sonucunda içerisinde hazır şoförü olan ve makul fiyatlı bir araç kiralama hizmeti veren firma arayışına girdik. Çünkü şoförü bulunan kiralık bir araç doğrudan bizleri Arnavutköy’de İstanbul’da diğer istediğimiz adreslere bizleri doğrudan ulaştıracaktı. Bunun için bizlerden herhangi bir belge istenilmiyor ve fiyatlar da gayet makul düzeylerde. Fakat burada özellikle de tercih edeceğiniz firmayı iyi araştırmanızı öneriyoruz. Nitekim bazı firmalar bir adresten başka adrese gitmek için aşırı bir fiyat teklifi verebiliyorlar. Bizler 5 kişi ortak olarak araç kira masrafını karşılayarak vito kiralama isimli bir firmadan aracı kiraladık. Bu firmada beğendiğimiz yönler, firmanın oldukça fazla araç seçeneklerine sahip olması diyebiliriz. Firmanın sitesini daha sonrasında inceledik ve sayfasında mercedes olarak belirtmiş olduğu kiralık vito 8+1 olarak belirtilmiş olan modeli tercih ettiğimizi gördük. Bu model “lüks araç” sınıfına girmesine karşın bizlere fiyatı oldukça uygun geldi. Hem firmanın uygun fiyatlı olarak bizlere aracını sunması hem de 5 kişi ortak olarak arabanın kira ücretini karşılamamız bizlere çok büyük bir kolaylık sağladı.

Sonuç olarak ilk defa araba kiralama işine giriştik ve 5 arkadaş için eğlenceli bir deneyim yaşadık. Diğer firmaları da araştırdık ancak vito kiralama firmasından kiraladığımız araç içerisinde tüm imkanlar bulunuyordu. Mesela TV, havalandırma sistemi var ve hatta mini bir buzdolabı bile mevcut. Firmadan memnun kaldık çünkü aracın koltukları da oldukça kaliteli ve rahattı. Yaklaşık 3 saat boyunca süren yolculuğumuz boyunca hiç sıkılmadık çünkü araç içerisinde tüm imkanlar mevcut ayrıca koltuklar rahat. Araç içerisi havalanıyor, ferah ve hijyenik.

İstanbul’da araç kiralamak isteyen herkes için önerebileceğimiz bu firmadan bizler son derece memnun kaldık. Nitekim şoförlü olarak tercih ettiğimiz bu araçları, özel günlerde, etkinliklerde ve her türlü günlerde şoförsüz olarak da kiraya verebiliyorlarmış. Firmanın web sitesini incelediğimizde ayrıca otobüs gibi diğer araç seçeneklerini de gördük. Yakında nişan yapacak olan yakın arkadaşıma da bu firmadan otobüs kiralamasını önerdim. 28 kişilik kapasitesi nişan organizasyonunda davetlilerin ve aile yakınlarının gelebilmesi için yeterli bir kapasite. Fiyatlandırmaların gayet uygun olması da bizlere ayrıca memnuniyet verdi. Pek çok uygun fiyatlı firmada hizmet kalitesi düşük diye düşünülür ancak bu firmada hizmet kalitesi oldukça iyi, buna karşın fiyatlandırma da oldukça uygun.

Araç kiralama yapmadan önce arkadaşlarla uzun uzun düşünmüştük. Çünkü yol masrafları, taşınacak olan yükler, uğrayacağımız 3 adres olması gibi yolculuk detayları kafamızı karıştırmıştı. Araç kiralaması yapmanın bizlere pahalıya patlayabileceğini düşünmüştük. Fakat gerçekten bazı firmalar sizlere çok uçuk ücretler verebiliyor. Ancak bizim kiraladığımız vito kiralama isimli şirket oldukça uygun fiyat ile lüks aracı bizlere kiraladı hem de bölgeyi iyi bilen şoför ile birlikte araç sorunsuz bir şekilde istediğimiz adreslere gitti.

Bizlerin de isteği kazasız, belasız bir şekilde bu yolculuğu gerçekleştirmekti. Sahip olduğumuz onca bavulları araca çok rahat bir şekilde yerleştirdik. Bu aşamada bizlere ilgili personeller de oldukça yardımcı oldular. Gerçekten geniş iç hacimli arabalar ile hizmet veriyorlar. Hem de bu araba modelleri genellikle son modeller oluyor. Yolculuğun saatler boyunca sürmesine karşın hiç sıkılmadan zaman geçirdiğimizi söyleyebiliriz. Bu yıl yaz aylarında yine özel yolculuk planlarımız için tercih etmeyi düşünüyoruz. Ayrıca havaalanı için özel transfer hizmeti, iş toplantıları gibi çeşitli etkinlikler için de araç kiralama hizmeti veriyorlarmış. Bu anlamda vito kiralama tekrar tekrar tercih etmeyi düşündüğümüz bir araç kiralama firması diyebiliriz.