Vito Kiralama

ARAÇ KİRALAMA YAPARKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR

ARAÇ KİRALAMA YAPARKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR

Araç kiralama birçok nedenden dolayı tercih edilir halde gelmektedir. Aile gezileri, iş seyahatleri, düğün törenleri ve grup gezileri gibi birçok sebep araç kiralama tercih sebebi olmuştur. İnsanlar kendi araçlarını uzun yol yaparken kullanmak istemiyor, iş gezileri için de doğal olarak çalışanlar kendi araçlarını kullanmıyor dolayısıyla şirket, araç kiralamayı tercih ediyor.

Türkiye’nin birçok şehrinde araç kiralama hizmeti verilmektedir. Bu hizmet seyahat işini çok kolay hale getirmektedir. Fakat araç kiralama yaparken dikkat etmeniz gereken konular vardır. Bunların başında bilindiği üzere güven geliyor. Araç kiralama yapacağınız firma güvenli bir firma olmalı. Kiralama işlemine geçmeden önce araç kiralama üzerine araştırma yapmanız tavsiye edilir. Hangi firma sizin isteklerinize daha uygun? Hangi firma daha ekonomik?

Seçtiğiniz firma o bölgenin en iyilerinden biri olmalı. En iyi olmak güven ve profesyonel çalışma demektir. Firmayı seçtikten sonra tercih edeceğiniz araca sıra gelmektedir. Kiralama yapacağınız Mercedes Vito ‘nun dış görünümünden önce teknik özelliklerine dikkat edin. Eğer araçla birlikte şöför de almayacaksanız daha önce kullandığınız bir araç seçimi yapın. Kullanmadığınız bir araç seçimi size araca alışmada zorluk çektirebilir. Aracın genişliği, koltuk sayısı,manüel olup olmaması konusunda firmaya tercihlerinizi belirtin.Araç kiralama yapacağınız firmaya aracın yakıtını ve ne kadar yaktığını sormayı unutmayınız. Bu gibi konular yakıt yüklerken sorun çıkarabilir.

Araç ruhsatı, sigortası ve araç kiralama sözleşmesi yanınızda bulunması gereken belgelerdir. Sözleşme yapmadan önce sözleşmede aracın dışında herhangi bir çizik veya darpın olmadığına ve iç kısmında herhangi bir yırtılma,bozulma ve lekelenmenin söz konusu olmadığına dair yazılı bir kısımın olup olmadığına emin olun. Acil durumlarda aranması gereken numaralar, uygulanması gereken prosedürler olmalıdır. Bunlara dair özel bir  belge temin edin. Herhangi bir kaza durumu olabilme ihtimaline karşı aracın kaskosu olup olmadığına dikkat edin. Sözleşmeyi imzalamadan önce kesinlikle en az bir kez okuyun ve içinize sinmeyen ya da size ters bir madde varsa bu konu hakkında konuşun.

Araç kiralamalarda fiyatlandırma, büyük farklılıklar gösterebilir. Bu farklılıklar firmadan firmaya değişebileceği gibi müşterinin tercihlerine göre de değişebilir. Örneğin kiralama yapacağınız aracı uzun süre kullanmayı düşünüyorsanız günlük kiralama fiyatına koyasen çok daha az bir para ödersiniz. Bu husus genellikle böyledir. Fakat belirttiğimiz gibi, firmadan firmaya göre de değişebilir. Kimi firmalar uzun süre kullanacağınız için indirim yapmayabilir yani günlük fiyat nasılsa o miktarda bir fiyat talep edebilir. Ödedeğiniz fiyatın neleri kapsadığına dikkat edin. Bu yüzden önceden araştırma yapmak işinizi çok daha kolay hale getirecektir. Fiyat araştırmasını doğru yapmanız şart! Aracınızı teslim ettiğinizde de teslim belgesi almayı unutmayınız. Bu şekilde kendinizi garantiye alın, araç kiralamanın keyfini sürün.